Program Details

Síla srdce


with Mathias Pongracz
December 27 / 7:00 PM - January 1 / 1:00 PM


Konec roku - období mezi Vánoci a Novým rokem je dobou přechodu: je to vhodný čas k zamyšlení a obnově - doba, kdy můžeme pustit staré věci a kdy se můžeme otevřít novému začátku.
Pandemie nám poskytla příležitost k zastavení se a hledání vnitřních zdrojů, abychom mohli najít a rozvíjet sílu srdce a odolnost k řešení náročných situací, kterým čelíme.
Toto ústraní nabídne základy meditace všímavosti - uvědomění, rozjímání, krátkou praxi Bílé Táry i jednoduchá tělesná cvičení (Qi Gong a pod.), chvíle k socializaci a rozhovorům, ale také vedenou meditační praxi, individuální i skupinové instrukce k meditaci a krátké dharmické přednášky. Zájemci budou moci společně recitovat pandemické praxe.
BÍLÁ TARA - je praxe k otevření srdce.
Říká se, že je velmi užitečná v situacích, které vyvolávají vnitřní napětí, úzkost, strach, nemoci a nedostatek. Říká se, že Bílá Tára přináší relaxaci, uklidnění, uzdravení a obnovení vnitřní rovnováhy a schopnosti nerušeně procházet obtížnými situacemi. Budeme používat krátký text, který vytvořil Kongma Sakyong Mipham Rinpočhe.
Životopis Ačárji Mathiase Pongracze:


Mathias se narodil maďarským rodičům, kteří emigrovali do Konga. Posléze se vrátil do Evropy, kde 20 let pracoval jako televizní novinář v Austrian Broadcasting Corporation (ORF). Klopýtá po cestě Dharmy téměř 40 let. V roce 1983 se stal studentem Chögyama Trungpy Rinpočheho, se kterým studoval v USA, 10 let intenzivně praktikoval u Zenového mistra Kobun Chino Rošiho, je studentem Sakyonga Miphama Rinpočeho, vyučuje ve střední Evropě a ve Francii. V letech 2006–2012 byl rezidentním učitelem v Dechen Chöling.


Od roku 2004 také vyučuje Mindfulness Based Stress Reduction a Qi Gong.
Možnosti účasti na ústraní:


Programu se lze účastnit:  • tak, jak je

  • jako součást delšího individuálního ústraní, kdy můžete online program rozšířit dalším vlastním studiem a praxemi

  • můžete se účastnit jen částečně -  pokud žijete s rodinou či máte jiné povinnosti (některé části budou nahrané a možné k poslechu v pozdější době). 
Data: 


Ústraní začíná 27. prosince (orientace a úvod) v 19.00 a končí v 11:30 1. ledna 2021.Struktura 


9:00 - 12:00 ranní recitace, vedená meditace, praxe a Chi Gong 


obědová pauza


14:00 - 15:30 praxe/MI rozhovory/diskuse


čajová pauza (s otevřeným Zoomem a možností hovořit mezi sebou) 


16:00 - 18:15 Dharmická přednáška, Q&A, recitace ochráncům a závěrečné recitace
Jazyk: 


Program bude vyučován v angličtině s překladem do češtiny (pravděpodobně simultánně). 


Finance:


Finance budou určeny k pokrytí honoráře učitele, jakožto honorář KSMR, autorovi praxe Bílé Táry a k podpoře pražského Shambhala Centra.  


Cena a platba: 


2.500 Kč za celý program, základní cena, 3.400 Kč podpůrná cena (k pokrytí slev těch, kteří nemohou platit plnou cenu), 500 Kč za den, 250 za poslední půlden. Jinak platí: pokud nemůžete plaťte, co můžete. 


Organizátoři a kontakt:


Pražské Centrum bude program organizovat online. Podle aktuální situace budeme někteří také přímo v Centru. Pokud se plánujete zúčastnit osobně, upozorněte na to při registraci, abychom mohli plánovat občerstvení a počty podle oznámení. Acharya Pongracz bude vyučovat z Vídně.


Otázky směřujte na [email protected]
Go to Prague's website