Program Details

Cesta bódhisattvy - letní program - 14.-21. srpen


with Mathias Pongracz
August 14 / 12:00 PM - August 21 / 12:00 PM

Jak můžeme tuto dávnou moudost vnést do vlastního života a proměňovat ho v cestu bódhisattvy?


Jádrem programu je Mahayanová báseň "37 praxí bódhisattvů," studovaná mnohými držiteli linií, která obsahuje esenciální a srozumitelné instrukce, jak kráčet touto cestou od úplného začátku až k dosažení osvícení.


Každý den se skládá z plného programu meditace, přednášek, diskuzí, dalších cvičení, recitací, kontemplativního oběda a pracovní části (rota). Některé dny budeme praktikovat v tichosti. 


Acharya Pongracz každý den nabídne různá cvičení, včetně Qigong (čikung), prospěšná pro páteř i všechny klouby a nápomocné pro meditační pozici i další aktivity (nebo neaktivity).


Program je otevřený všem. Pro začínající meditátory může být delší sezení výzvou pro tělo (např. klouby), ale proto budou nabídnuta i fyzická cvičení.


Učitel: Acharya Mathias Pongracz
14.-21. srpna
Chata Kara
Acharya Mathias Pongracz se narodil maďarským rodičům v Kongu, kde strávil dětství spolu s 6 sourozenci. Po několika letech v Belgii se usadil v Rakousku, kde studoval politické vědy. Dvacet let pracoval jako jako reportér v rakouské televizi, kde působil i jako konrespondent pro Východní Evropu.


K Shambhale se připojil v roce 1983 a v letech 1984 a 1985 absolvoval semináře s Chögyamem Trungpou Rinpoche. V roce 1992 ho poté Sakyong Mipham Rinpoche (tehdy Sawang)  požádal, aby s výukou seminářů pomohl.


Mathias byla také blízkým studentem Kobuna Chino Roshi, s nímž seděl mnoho sesshinů od roku 1992 až do jeho paranirvány v roce 2002. V bodobí 2006-2012 byl rezidentním učitelem v Dechen Chöling, evropském Shambhala retreatovém centru ve Francii.  


Mathias je otcem jedné dcery, nyní sídlí ve Vídni a učí programy v řadě evropských center - v angličtině, francouzštině, němčině a maďarštině. Předtím mimojiné založil Shambhala skupinu v Budapešti a ve Francii představil program MBSR (mindfulness) v době, kdy tam ještě nebyl znám. Také učí programy MBSR a Qi Gong (čikung).


 


Praktické informace


Cena při včasné platbě: 8.000 Kč (při registraci a platbě zálohy 50 % do 15. června na účet 1465743001/5500)


Cena při pozdější platbě: 9.000 Kč


Snížená cena: 6.000 Kč (pro studenty, důchodce a všechny, pro které by plná cena byla překážkou k účasti; při platbě zálohy do 15. června viz výše)


Patronská cena: 10.000 Kč (umožní podpořit konkrétního studenta, který si nemůže dovolit plnou cenu)


Cena by neměla být překážkou. Pokud by i ta snížená pro vás byla, napište Filipovi a budeme hledat řešení.


Storno podmínky:


Při zrušení programu z naší strany (covid opatření, aj.) se Vám vrací celá záloha. Při zrušení z Vaší strany: do 10. 7. vrácení celé zálohy, do 31. 7. vrácení zálohy kromě 2000 Kč, později záloha nevratná.


Adresa: Horská chata Kara, Roudnice v Krkonoších 15, 514 01 Jilemnice (http://www.chatakara.cz/)


Jídlo je zahrnuto v ceně. Pokud chcete vegetariánskou či bezlepkovou dietu, informujte prosím koordinátora.

Jiné diety jsou možné jen po domluvě nejpozději do 1. července a pravděpodobně za příplatek, pokud by dieta vyžadovala najmutí pomocného kuchaře.

 

Ubytování v pokojích po 2-4 lidech.

  

 
Go to Prague's website