Program Details

Letní rodinný program / Summer Family Program


with Mathias Pongracz
August 6 / 2:00 PM - August 14 / 11:00 AM

Meditační centrum Shambhala Praha si Vás dovoluje pozvat na tradiční letní rodinný program na horské chatě Kara v Krkonoších. 


Termín: 6.8.-14.8.2021
Místo: Horská chata Kara, Roudnice v Krkonoších 15, 514 01 Jilemnice
Učitel: Acharya Mathias Pongracz
Strava: domácí, vaří nám babičky, můžeme nabídnout vegetariánskou či bezlepkovou dietu
Kontaktní osoba: Dita Kemp, email: [email protected], tel.: 728 473 606


Během dopoledního 3 hodinového programu pro dospělé se o děti bude starat tým zkušených instruktorů. Součástí programu pro děti je dvoudenní kempování na blízkém tábořišti. Tradicí je též celodenní výlet a závěrečná oslava. Těšit se můžete na domácí dobroty od našich babiček.

 Téma programu: Cesta Bódhisattvy v rodině


Tato vznešená cesta začíná rozvinutím náklonnosti vůči sobě a pokračujejejím rošířením vůči druhým - rozpuštěním bariér, které nás oddělují. Jak můžeme tuto starodávnou moudost vnést do vlastního (rodinného) života a proměnit ho v cestu bódhisattvy?

 

Jádrem programu je Mahayanová báseň "37 praxí bódhisattvů," studovanámnohými držiteli linií, která obsahuje esenciální a srozumitelné instrukce, jak kráčet touto cestou od úplného začátku až k dosažení osvícení.

 

Program je vhodný i pro "začátečníky", kteří zatím nemají žádnou zkušenost s meditační praxí.  


 


 


Acharya Mathias Pongracz se narodil maďarským rodičům v Kongu, kde strávil dětství spolu s 6 sourozenci. Po několika letech v Belgii se usadil v Rakousku, kde studoval politické vědy. Dvacet let pracoval jako jako reportér v rakouské televizi, kde působil i jako konrespondent pro Východní Evropu.


K Shambhale se připojil v roce 1983 a v letech 1984 a 1985 absolvoval semináře s Chögyamem Trungpou Rinpoche. V roce 1992 ho poté Sakyong Mipham Rinpoche (tehdy Sawang)  požádal, aby s výukou seminářů pomohl.


Mathias byla také blízkým studentem Kobuna Chino Roshi, s nímž seděl mnoho sesshinů od roku 1992 až do jeho paranirvány v roce 2002. V bodobí 2006-2012 byl rezidentním učitelem v Dechen Chöling, evropském Shambhala retreatovém centru ve Francii.  


Mathias je otcem jedné dcery, nyní sídlí ve Vídni a učí programy v řadě evropských center - v angličtině, francouzštině, němčině a maďarštině. Předtím mimojiné založil Shambhala skupinu v Budapešti a ve Francii představil program MBSR (mindfulness) v době, kdy tam ještě nebyl znám. Také učí programy MBSR a Qi Gong (čikung). 

Cena a storno podmínky:Včasná platba (zaplacení nevratné zálohy 50 % do 30.6. na účet 1465743001/5500):


- Dospělý 6200 Kč

- Dítě 4+ 4000 Kč
- Dítě do 3 let 3500 Kč Při pozdější platbě:


- Dospělý 7000 Kč
- Dítě 4500 Kč

 

Patronská cena: 8000 Kč (umožní podporu účastníka se slevou)

 

Cena by neměla být překážkou. Pokud by i ta snížená pro vás byla, napište koordinátorkám a budeme hledat řešení.

 

Storno podmínky: Při zrušení programu z naší strany (covid opatření, aj.) se Vám vrací celá záloha. Při zrušení z Vaší strany: do 10. 7. vrácení celé zálohy, do 31. 7. vrácení zálohy kromě 2000 Kč, později záloha nevratná.

 


 
Go to Prague's website